Hakkında

img-20161217-wa0005

1978 Ankara doğumlu, felsefe mezunu, öğretmenlik yapan başarısız bir yazarım.
Burada da meraklısına bir şeyler paylaşıyorum. Bu arada da bir kütüphane kurdu olarak sevdiğim kitaplardan kendime notlar da almış oluyorum.

baristhehero@yahoo.com

6 thoughts on “Hakkında”

 1. Doğruyu söylemek gerekirse, like yapmaya gönlüm el vermedi. Çünkü beğenmedim. Neden insan kendisine başarız bir yazar der ki… Düşündürttü beni. Neye göre başarılı, neye göre başarısız… Henüz çok gençsiniz ve edebiyata olan ilginiz, seçtiklerinizin ortaya koyduğu derinlikli yazılar ve şiirler peşinde oluşunuz, haydi bunu da ekleyeyim, felsefeci oluşunuz, bütün bunlar az şeyler mi…

  Kendi dilimde dolaşmayalı, ben de, kendimdeki eksikliklerin farkındayım ve başka bir keyifle yeni sayflar açıyorum. Buralara, hep sevgili Peri Şair’im yazdıklarıyla geldim, ve ne yalan söyleyeyim, korka korka, bir çocuk gibi edebiyat ve felsefenin şimdiki dünyası ile tanışmaya çalışıyorum.

  Teşekkür ederim, bir kütüphaneye gelmişim gibi hissettim. Sevgiler, nia

  Liked by 1 kişi

  • Ne yalan söyleyim yazdıklarımın okunması ve beğenilmesi beni çok mutlu ediyor. Ama hem okuyup hem beğenip özellikle de üşenmeden hakkımda bu denli güzel bir yorum yapmanız beni gerçekten onurlandırdı. Dolayısıyla ben de bu yorumunuzu karşılıksız bırakamam.
   Samimi olmaya çalışayım (çünkü zordur) kendimi başarısız bir yazar olarak tanımlamamın sebebi mütevazilik değil-hatta derin bir kibir bile olabilir- Felsefe mezunu olduğumdan az çok da mürekkep yalamışlığımdan kendimce toparladığım felsefi görüşümü Peygamberler Filozoflar ve Şairler adıyla; yazdığım ki çoğunu şimdi berbat buluyorum şiirlerimi Karganın Günlükleri’ni yayınevlerine gönderdim ama kabul görmedi. Ben de uhde olmasın diye kendi paramla bastırdım ama ikisi de pek ilgi görmedi. Neticede bunun pek çok sebebi olabilir. her ne kadar edebiyat kuyuya taş atmak gibi bir şey olsa da ve bir çok yazarın düşlediği gibi belki ilerde farkedilme ihtimali olsa da hani dedikleri gibi avunmak istemem böyle bir teselliyle. Yazdığım -bunların hepsi bloğumda var- başka yazıları da (Baykuşun Alacavakitleri, Şiirden Sızan İnce Kan ve diğer deneme ve şiirler) yayınevlerine gönderdim lakin olumlu bir cevap alamadım.
   Ama sonuçta kendim için yazmanın ve okumanın değerini bildiğim için burada devam ediyorum yazmaya ve okuduklarımı paylaşmaya. İşte sizin gibi beğenenler ve faydalananlar olunca da mutlu oluyorum.
   Yorumunuz için teşekkür ederim.
   NOT: ‘Buralara, hep sevgili Peri Şair’im yazdıklarıyla geldim’ derken ne demek istediğinizi anlayamadım. Yani bu isimde bir blogunuz mu var böyle bir bloğu takip mi ediyorsunuz yoksa bambaşka mecazi bir anlamda mı yazdınız bunu?

   Liked by 1 kişi

 2. Sevgili Barış, öncelikle uzun uzun bana yanıt vermene çok sevindim. Teşekkür ederim. Peri Şair’im aslında “www.clovecigarette76.wordpress.com” ‘deki yazarımız, aynı zamanda Gümüşdiş’de… ben onun rüzgarıyla geldim buraya ve sizleri tanıdım. Sanıyorum siz de tanıyor olmalısınız. Peri Şair’im diyorum, 🙂

  Yazarlık, şairlik… neye göre başarılı, neye göre başarısız demiştim yorumumda… Haklıymışım. Biliyor musunuz, gençken, ben de sizin gibi düşünüyordum ve umutsuzlukla kabullenmek arasında bir dönem geçiyor. Şimdi, yani onlarca yıl geçtikten sonra, hiç ama hiç önemsemiyorum. Bana şair, ya da yazar diyecekler, ya da demeyecekler hiç önemli değil. Ben, içimden geldiği gibi, kumsalın gün batımı saatinde, çıplak ayakla hiç dans bilmediğim halde dans ediyorum… Ben mutluyum. Bana eşlik eden olursa mutluluğum büyür… ve bir başkasına da bu mutluluk geçebilir… Bizi hep yanılttılar. Dosyası yayınlananlar mı sadece şair, ya da yazar… Masasının başında, ayda şu kadar yeni dosyaya kilitlenmiş birisinin önüne gelenler arasından en çarpıcı olanı seçmesini bekleyerek mi şair ya da yazar olacağım!!!! Ya da başka bir ifade ile, içinde sansasyon yaratacak çarpıcı şeyler olmasını mı bekleyecekler bizden… Hiç mi hiç umurumda değil. Kendinize haksızlık yapmayın ve hemen başarız bir yazarım diye yazmayın. Unutmayın başarısız olanlar onlar,…. Adil olmayan bir seçimde kaybeden siz olamazsınız.

  Okuyacağım, yazdıklarınızı okuyacağım. Henüz yeniyim. Sanki yüzyıllardır güneş yüzü görmeden yaşamışım gibi, her şey gözlerimi kamaştırıyor…

  Edebiyat, felsefe aşkına diyecektim ama öncesinde, her günümüz barışa doğsun diyeceğim.

  Sevgiler, nia

  Liked by 1 kişi

 3. Yazdıklarınızı nerede aramalıyım, yol gösterir misiniz ?

  Liked by 1 kişi

 4. Basılmış kitaplarımdan bahsediyorsanız. İnternette(idefix, dr vs) sipariş verebilirsiniz.

  Liked by 1 kişi

 5. Sizi tanıdığıma çok sevindim bu arada.

  Liked by 1 kişi

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s